Koronawirus w Białogardzie. Młody mężczyzna wrócił z Hiszpanii [19.03.2020]

Koronawirus niestety dotarł i do nas. Mamy potwierdzoną informację, że badania potwierdziły COVID-19 u mieszkańca Białogardu.

To 9. przypadek zakażenia koronawirusem w województwie zachodniopomorskim. Chory to młody mężczyzna, który kilka dni temu wrócił z Hiszpanii do Białogardu. Sam zgłosił się do szpitala zakaźnego w Szczecinie przy ulicy Arkońskiej, zaniepokoiła do wysoka gorączka. Wszystkie osoby, które miały z nim kontakt, są objęte kwarantanną.

Mężczyzna jest hospitalizowany w Szczecinie, na oddziale zakaźnym.

– Dzisiejszego popołudnia zdiagnozowaliśmy obecność koronawirusa u pacjenta z powiatu białogardzkiego, który zgłosił się do naszego szpitala. Młody mężczyzna poinformował, że kilka dni temu wrócił z Hiszpanii. Na oddział zakaźny trafił z objawami gorączki. Jego stan jest dobry. Ustalone zostały osoby z kontaktu, które przebywają w kwarantannie pod nadzorem sanepidu. – informuje Mateusz Iżakowski, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Koronawirus w Polsce i na świecie ? raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących epidemii wirusa Covid-19

Epidemia koronawirusa – zakażenia i śmiertelne ofiary – 2020 rok [mapa online]

Print Friendly, PDF & Email