ROZWAŻANIA BIBLIJNE 19.07.2022

Rozważania Biblijne

19.07 „Upokarzał cię i morzył cię głodem, ale też karmił cię manną, której nie znałeś ani ty, ani nie znali twoi ojcowie, aby dać ci poznać, iż człowiek nie samym chlebem żyje, lecz że człowiek żyć będzie wszystkim, co wychodzi z ust Pana.” (V Księga Mojżeszowa 8,3)

Wszyscy wiemy, jak nieprzyjemny jest głód, jednak czy odczuwamy też głód duchowy? Czy pragniemy tego pokarmu, który pochodzi od Boga, czyli Jego Słowa? „Skosztujcie i zobaczcie, że dobry jest Pan: Błogosławiony człowiek, który u niego szuka schronienia! Bójcie się Pana, święci jego! Bo niczego nie brak tym, którzy się go boją. Lwięta cierpią niedostatek i głód, lecz tym, którzy szukają Pana, nie brak żadnego dobra” (Psalm 34,9-10).

Drogi Czytelniku! Czy codziennie się karmisz Słowem Bożym? Czy jest ono Twoim chlebem? Czy jesteś głodny tego, co wychodzi z ust Pana? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie każdy człowiek ma ten przywilej, aby mieć dostęp do Bożego Słowa? Że w wielu krajach czytanie Biblii jest zabronione, że chrześcijanie „przyłapani” na czytaniu Biblii i modlitwie do Boga są częstokroć bici, zamykani do więzienia, a ich mienie jest konfiskowane? Czy wiesz, że Biblia mówi, iż nastaną czasy, w których Słowo Boże zniknie? „Oto idą dni – mówi Wszechmogący Pan – że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana. I wlec się będą od morza do morza, i tułać się z północy na wschód, szukając słowa Pana, lecz nie znajdą” (Księga Amosa 8,11-12). Ta Biblia, która teraz często leży zakurzona na półce, będzie pragnieniem setek tysięcy ludzi!

Zapragnij Słowa Bożego już teraz w Twoim życiu! Niech ono stanie się Twoim codziennym chlebem! Jezus powiedział: „Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Ewangelia Mateusza 4,4). Tak jak człowiek, który wcale nie je, umrze, tak samo człowiek, który nie karmi się duchowo, jest duchowo martwy i idzie na wieczne zatracenie – do piekła.

„Wtedy rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot. Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba! Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie” (Ewangelia Jana 6,32-35).

Przyjdźmy więc do Jezusa i karmmy się Bożym Słowem każdego dnia, a wtedy duchowo będziemy nasyceni!

Autor: Estera Bednarska

                                                                                             [FMP].         

                                                                                             [/FMP]                 

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Leave a Reply