ROZWAŻANIA BIBLIJNE 08.11.2022

Rozważania Biblijne

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

08.11 „Ale mądrość, która jest z góry, jest przede wszystkim czysta, następnie miłująca pokój, łagodna, ustępliwa, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, nie stronnicza, nie obłudna.” (List Jakuba 3,17)

Wspaniała mądrość pochodząca od Boga nie ma nic wspólnego z mądrością tego świata. Mądrość od Boga odzwierciedla Boży charakter. Człowiek mający taką mądrość posiada wiele wspaniałych cech, z których niektóre są wymienione w naszym przewodnim wersecie. Bez tej prawdziwej mądrości człowiek nie wie, jak powinien postępować, dlatego jest ona tak ważna w chrześcijańskim życiu. Jeżeli dziecko Boże wie, że ma braki w tej dziedzinie, powinno prosić Boga o mądrość. „A jeśli komu z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana. Ale niech prosi z wiarą, bez powątpiewania; kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej” (List Jakuba 1,5-6).

Biblia bardzo dużo miejsca poświęca mądrości Bożej. W naszych krótkich rozważaniach nie jest możliwe przytoczenie wszystkich wersetów związanych z tematem mądrości.

„Skąd więc bierze się mądrość i gdzie jest miejsce rozumu? Zakryta jest przed oczyma wszystkich żyjących i zatajona przed ptactwem niebieskim. Otchłań i śmierć mówią: Słyszałyśmy wieść o niej na własne uszy. Bóg wie o drodze do niej, tylko On zna jej siedzibę, bo tylko On patrzy na krańce ziemi i widzi wszystko, co jest pod niebem. Gdy nadawał wiatrowi wagę i mierzył pojemność wód, gdy deszczowi wyznaczał prawo i szlak dla błyskawicy, wtedy ją widział i zgłębił, ustalił i wypróbował, i rzekł do człowieka: Oto bojaźń Pańska, ona jest mądrością, a unikanie złego rozumem” (Księga Joba 28,20-28). „Zakon Pana jest doskonały, pokrzepia duszę, świadectwo Pana jest wierne, uczy prostaczka mądrości” (Psalm 19,8). „Usta sprawiedliwego wypowiadają mądrość, a jego język głosi prawo” (Psalm 37,30). „Początkiem mądrości jest bojaźń Pana; wszyscy, którzy ją okazują, są prawdziwie mądrzy” (Psalm 111,10). „Za pychą przychodzi hańba, lecz u pokornych jest mądrość” (Przypowieści Salomona 11,2). „Kto miłuje karność, miłuje mądrość; a kto nienawidzi karcenia, jest głupi” (Przypowieści Salomona 12,1). „Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę” (Przypowieści Salomona 15,33).

Zatem zapragnijmy mądrości Bożej, jak skarbów ukrytych, abyśmy wiedzieli, jak mamy postępować każdego dnia! „Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania, nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu, jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga; gdyż Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum” (Przypowieści Salomona 2,1-6). Pamiętajmy o tym, że prawdziwa mądrość wiedzie nas ku życiu wiecznemu, bowiem „Bogactwem zbawienia to mądrość i poznanie, bojaźń przed Panem to jego skarb” (Księga Izajasza 33,6).

Autor: Estera Bednarska

[FMP].
[/FMP]

Chrześcijanie są prześladowani i traktowani przez muzułmanów gorzej od zwierząt!

Pakistan, Pendżab – 29.10 2022 r.

This slideshow requires JavaScript.

Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców od ubogich i prześladowanych Chrześcijan w pakistańskich fabrykach cegieł.
Wczoraj, koordynatorzy ośrodka DUSZPASTERSTWO DOBREGO PASTERZA Sajida i Ashbel udali się do jednej z takich fabryk w Pendżabie.
Jak widać na zdjęciach obdarowane artykułami spożywczymi zostały rodziny, które żyją poniżej jakiegokolwiek poziomu godności ludzkiej.

Pakistan, Pendżab – 29.10 2022 r.

Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców od ubogich i prześladowanych…

Opublikowany przez Fileo-Fundacja Niosąca Pomoc Ofiarom Przemocy KRS 0000705635 Niedziela, 30 października 2022

Chrześcijanie są bardzo biedni i prześladowani, traktowani przez muzułmanów gorzej od zwierząt. Nie mają pracy i dlatego muzułmańscy pracodawcy wynajmują Chrześcijan do najgorszych i najcięższych prac. Tam chrześcijanin może najwyżej ulice zamiatać. Jak ktoś zachoruje z rodziny Chrześcijan, którzy stanowią 2% ludności Pakistanu – to muzułmańscy właściciele fabryk pożyczają im pieniądze i podpisują z nimi umowę prawną, która mówi, że w razie braku spłaty zadłużenia w określonym terminie, pożyczkobiorca wraz z całą swoją rodziną musi odpracować ten dług.😥😥😥

Ta umowa jest tak skonstruowana, że nie będą oni w stanie spłacić tej pożyczki nawet ją odpracowując przez całe swoje życie i kolejne pokolenie – nawet ich dzieci.😥😥😥
To jest legalny proceder w Pakistanie. Jak chrześcijanin nie umie pisać a musi zawrzeć taką umowę, to odciska się na niej palec – jego kciuk.😥😥😥
Zdarza się, iż muzułmańscy właściciele fabryk molestują dzieci chrześcijańskich niewolników. Nie wolno również Chrześcijanom napić się ze szklanki, bo za to grozi im śmierć, dlatego że uznawane jest to jako “obraza Islamu”, więc oni piją w kubkach jak je mają i jedzą rękami potrawy z ryżu jak mają co jeść😥😥😥
Serdecznie dziękujemy naszym czytelnikom za dotychczasową pomoc modlitewną oraz okazane wsparcie finansowe dla dzieci-sierot ludzi niewidomych, chorych i niepełnosprawnych jak również rodzin niewolników w fabrykach cegieł z Pakistanu.
💞💞💞Jednocześnie prosimy o udostępnianie tej informacji, gdyż potrzeby związane z pomocą żywieniową dla Chrześcijan w Pakistanie są ogromne.🌞🌞🌞
FUNDACJA „FILEO” KRS 0000705635
Tytuł przelewu: „Prześladowany Kościół-Pakistan”
BIC (SWIFT): BPKOPLPW
Rachunek w złotówkach (PLN):
PL 30 1020 2791 0000 7902 0269 1947
Rachunek do wpłat w walucie zagranicznej
PL 46 1020 2791 0000 7502 0309 5569
Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Leave a Reply