………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
19.11 „A nie tylko to, chlubimy się też z ucisków, wiedząc, że ucisk wywołuje cierpliwość, a cierpliwość doświadczenie, doświadczenie zaś nadzieję” (List do Rzymian 5,3-4)
Chlubić się z ucisków, problemów, słabości? O co tak naprawdę chodzi w tych wersetach? Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, co apostoł Paweł ma na myśli, pisząc te słowa?
Abyśmy lepiej mogli zrozumieć powyższe słowa, przytoczę jeden werset: „A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani” (List do Rzymian 8,28). Jeżeli we wszystkim Bóg współdziała z nami ku dobremu, to także i w naszych uciskach. I właśnie z tego powodu możemy się chlubić, będąc uciskani. W naszych przewodnich wersetach widzimy, że ucisk wywołuje w nas cierpliwość. Ta cierpliwość jest powodem do chluby, nie z nas samych – oczywiście – lecz z cudownego działania Bożego ku naszemu dobru, gdyż gdyby nie ten ucisk, nie nauczylibyśmy się cierpliwości.
„Jeśli się mam chlubić, to chlubić się będę ze słabości mojej” (II List do Koryntian 11,30). „Z takiego chlubić się będę, ale z siebie samego chlubić się nie będę, chyba tylko ze słabości moich. Bo jeśli nawet zechcę się chlubić, nie będzie to przechwałka głupiego, bo prawdą będzie to, co powiem; lecz wstrzymuję się, aby ktoś nie myślał o mnie więcej nad to, co u mnie widzi lub co ode mnie słyszy. Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił. W tej sprawie trzy razy prosiłem Pana, by on odstąpił ode mnie. Lecz powiedział do mnie: Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości. Najchętniej więc chlubić się będę słabościami, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusowa. Dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w potrzebach, w prześladowaniach, w uciskach dla Chrystusa; albowiem kiedy jestem słaby, wtedy jestem mocny” (II List do Koryntian 12,5-10). „Tak że i my sami chlubimy się wami w zborach Bożych, waszą wytrwałością i wiarą we wszystkich prześladowaniach waszych i uciskach, jakie znosicie” (II List do Tesaloniczan 1,4). „A niech brat ubogi chlubi się z wywyższenia swego, bogaty zaś z poniżenia swego, gdyż przeminie jak kwiat trawy” (List Jakuba 1,9-10).
Chlubmy się więc w Bogu ze słabości naszych, a dostąpimy wywyższenia od Boga naszego! „Kto się tedy chlubi, w Panu niechaj się chlubi” (II List do Koryntian 10,17).
Autor: Estera Bednarska
[FMP].
[/FMP]
Chrześcijanie są prześladowani i traktowani przez muzułmanów gorzej od zwierząt!
Pakistan, Pendżab – 29.10 2022 r.
Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców od ubogich i prześladowanych…
Opublikowany przez Fileo-Fundacja Niosąca Pomoc Ofiarom Przemocy KRS 0000705635 Niedziela, 30 października 2022
Chrześcijanie są bardzo biedni i prześladowani, traktowani przez muzułmanów gorzej od zwierząt. Nie mają pracy i dlatego muzułmańscy pracodawcy wynajmują Chrześcijan do najgorszych i najcięższych prac. Tam chrześcijanin może najwyżej ulice zamiatać. Jak ktoś zachoruje z rodziny Chrześcijan, którzy stanowią 2% ludności Pakistanu – to muzułmańscy właściciele fabryk pożyczają im pieniądze i podpisują z nimi umowę prawną, która mówi, że w razie braku spłaty zadłużenia w określonym terminie, pożyczkobiorca wraz z całą swoją rodziną musi odpracować ten dług.