CHINY OGŁASZAJĄ: Z POWODZENIEM OPRACOWANO SZCZEPIONKĘ

Na całym świecie trwa wyścig naukowców, firm, o opracowanie skutecznej szczepionki na koronawirusa. Chiny oglosiły, że są już na etapie przedprodukcyjnym.

Ministerstwo obrony Chińskiej Republiki Ludowej oświadczyło, że z powodzeniem opracowało szczepionkę w celu ostatecznego zakończenia koronawirusa. Szczepionka, która może stać się nadzieją ludzkości, została stworzona przez Wojskową Akademię Badań Medycznych, zależną od Wojskowej Akademii Nauk.

Minister obrony kraju azjatyckiego potwierdził, że z powodzeniem opracowano antidotum i uzyskano zgodę na przeprowadzenie testów na ludziach i rozpoczęcie produkcji na dużą skalę wkrótce.

Chińskie władze potwierdziły informację, że zespół kierowany przez dr Chen Wei od miesiąca pracuje nad opracowaniem antidotum.

„Szczepionka jest najpotężniejszą bronią naukową do zakończenia pandemii koronawirusa” – powiedział Chen, występując w chińskich mediach CCTV.

„Jeśli Chiny są pierwszym krajem, który wynalazł taką broń i potwierdzimy nasze patenty, to pokażemy postęp naszej nauki i wizerunek gigantycznego kraju” – dodaje naukowiec.

Uważa się, że COVID-19, nowy szczep koronawirusa, pojawił się w grudniu w centrum Wuhan w Chinach. Od tego czasu nie przestał rozprzestrzeniać się po całym świecie, stając się pandemią.

image_pdfimage_print
%d bloggers like this: