Ponad 6000 chrześcijańskich kobiet i dzieci zabitych przez pasterzy-zabójców, Boko Haram w Nigerii

Przywódcy kościelni w Nigerii powiedzieli, że chrześcijanie doświadczają „czystego ludobójstwa”, ponieważ 6000 osób, głównie kobiet i dzieci, zostało zamordowanych przez radykałów Fulani od stycznia.

„To, co dzieje się w stanie Plateau i innych wybranych stanach w Nigerii, jest czystym ludobójstwem i musi zostać natychmiast zatrzymane”, powiedział Christian Association of Nigeria i szefowie denominacyjnych kościołów w stanie Plateau w komunikacie prasowym w zeszłym tygodniu.

Przywódcy kościelni powiedzieli, że „ponad 6000 osób, głównie dzieci, kobiety i osoby starsze, zostało okaleczonych i zabitych podczas nocnych nalotów przez uzbrojonych pasterzy Fulani,„ co skłania ich wołanie do rządu Nigerii ”, aby zatrzymać to bezsensowne i przelewanie krwi ziemię i unikajcie stanu całkowitej anarchii, w której ludzie zmuszeni są się bronić ”.

Komunikat prasowy apelował również do społeczności międzynarodowej, a także do Organizacji Narodów Zjednoczonych, o interwencję w atakach Fulani, obawiając się, że mogą się one rozprzestrzenić także na inne kraje.

zgłoś tę reklamę
„Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni powszechnym brakiem bezpieczeństwa w kraju, w którym bezmyślne ataki i zabójstwa zbrojnych pasterzy Fulani, bandytów i terrorystów odbywają się codziennie w naszych społecznościach pomimo ogromnych inwestycji w agencje bezpieczeństwa”. dodał, mówiąc, że prezydent Muhammadu Buhari nie postawił napastników przed wymiarem sprawiedliwości.

Odnieśli się do kilku masowych ataków w tym roku, w tym do uboju ponad 200 osób, głównie chrześcijan, pod koniec czerwca w nalotach przeprowadzonych przez pasterzy na lokalnych rolników w pobliżu miasta Jos.

Chociaż niektóre międzynarodowe media starały się scharakteryzować zabójstwa jako konflikt lądowy między grupami społeczności, przywódcy kościelni wraz z głównymi grupami nadzorującymi prześladowania, takimi jak Open Doors USA i International Christian Concern, wszyscy twierdzili, że chrześcijanie są celowo celowani.

„Odrzucamy narrację, że ataki na wspólnoty chrześcijańskie w całym kraju jako„ starcie rolników / pasterzy ”. Rząd federalny tak bardzo zanurzył się w tę fałszywą propagandę i oszustwo, jednocześnie zdecydowanie popychając ideę polityki zakładania ranczerni / kolonii bydła na ziemiach rolniczych atakowanych społeczności dla pasterzy Fulani jako jedyne rozwiązanie problemu ”, komunikat prasowy zadeklarował, oskarżając rząd również o forsowanie takiej narracji.

„Jak to może być starcie, gdy jedna grupa uporczywie atakuje, zabija, okalecza, niszczy; a druga grupa jest uparcie zabijana, okaleczana, a ich miejsca kultu niszczone? Jak to może być starcie, gdy pasterze polują na rolników w własne wioski / społeczności i rolnicy starają się o życie? ” zapytali przywódcy kościoła.

„Jak to może być starcie, gdy pasterze są drapieżnikami, a ofiarą są mieszkańcy / miejscowi rolnicy? Dopóki nie nazwiemy choroby prawdziwą nazwą i przyczynami, trudno będzie właściwie zdiagnozować chorobę pod kątem odpowiednich leków. „

Od początku roku pojawiły się różne doniesienia o liczbie chrześcijan zabitych w Nigerii.

Międzynarodowe Towarzystwo Wolności Obywatelskich i Praworządności, Międzyspołeczność oświadczyło we wtorek, że łącznie 1750 chrześcijan wraz z niemuzułmanami zostało zabitych zarówno przez pasterzy Fulani, jak i radykałów Boko Haram, którzy są odrębnymi grupa terrorystyczna.

zgłoś to ogłoszenie
Intersociety ostrzegło także przed ludobójstwem w swoim oświadczeniu.

„Nigeria dryfuje na [ludobójstwo] poprzez zabijanie, okaleczanie, palenie i niszczenie kościołów i innych świętych miejsc kultu, a także gwałtowne zajmowanie i zajmowanie ziem rodowych, kultu, rolnictwa i zamieszkiwania miejscowych chrześcijan i innych miejscowych wyznawców religii w północnej Nigerii – powiedział.

Biskup rzymskokatolicki William Avenya z Gboko osobno powiedział organizacji charytatywnej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, że świat nie może czekać na pełne ludobójstwo przed podjęciem decyzji o interwencji.

„Proszę nie popełniać tego samego błędu, jaki popełniono podczas ludobójstwa w Rwandzie” – błagał, odnosząc się do masakry ludności Tutsi w Rwandzie, gdzie w 1994 r. Zginęło prawie milion osób.

The Christian Post

image_pdfimage_print

Chrześcijańska Misja Ewangeliczna"FILEO"

„Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki – Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie” Ewangelia Jana 14,16-17

Leave a Reply

%d bloggers like this: